اپليکيشني که کم بينايان را بينا مي‌کند

شنبه 04 شهريور 1396

شرکت سامسونگ يک برنامه همراه به نام Relúmĭno طراحي کرده که با هدست واقعيت مجازي Gear VR هم سازگاري دارد و به افراد کم بينا کمک مي‌کند تا دوربين گوشي را به ابزار ديد تبديل کنند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،   افرادي که از گوشي هاي هوشمند جديد گالکسي مانند Galaxy S7، S7 Edge، S8  و  S8+استفاده مي کنند مي توانند اين برنامه را به رايگان از فروشگاه آنلاين Oculus Store بارگذاري کنند.

برنامه ياد شده از دو زبان کره اي و انگليسي پشتيباني مي کند. Relúmĭno تنها براي استفاده افراد کم بينا مناسب است و افراد نابينا نمي توانند با استفاده از آن محيط اطراف را ببينند.

برنامه Relúmĭno با پردازش تصاوير دريافتي از طريق دوربين جلويي گوشي هوشمند کيفيت و دقت آن را به گونه اي افزايش مي دهد که براي افراد کم بينا قابل مشاهده و درک باشد. البته کارکرد اصلي اين برنامه بزرگ و کوچک کردن تصاوير،برجسته سازي تصاوير، بهبود کنتراست رنگ و نور، استفاده از فيلترهاي رنگي براي ارتقاي رنگ و غيره است.

افرادي که از برخي اختلالهاي بينايي مانند نقطه اي کور در چشم يا ديد تونلي و از دست دادن حاشيه تصاوير رنج مي برند، هم مي توانند از اين برنامه براي ارتقاي ديد خود استفاده کنند. نمونه اوليه اين برنامه در سال 2015 در کنگره جهاني تلفن همراه در شهر بارسلوناي اسپانيا عرضه شده بود و در همان زمان با استقبال گسترده اي مواجه شده بود.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .