راه‌اندازي قابليت جديد واتس اپ شبيه کانالهاي تلگرام

يكشنبه 12 آذر 1396

پيام‌رسان واتس اپ در قابليتي جديد، به کاربران خود در گروه‌هاي واتس اپ اين امکان را مي دهد که تنها ادمين گروه، اقدام به ارسال مطالب کند و ديگران نتوانند در گروه پست بگذارند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  به نقل از وب سايت independent، اپليکيشن پيام رسان واتس اپ، مدتي است که در رقابت با ساير پيام رسان‌هاي محبوب و قدرتمند، به افزودن قابليت‌هاي جديد اقدام کرده است. هم اکنون نيز با اضافه شدن اين قابليت و امکان جديد، کاربراني که ادمين گروه‌هاي مکالمه و چت در واتس اپ باشند، از اين پس قادر خواهند بود تنها خود پست گذاشته و ديگر اعضاي گروه ديگر نتوانند مطلبي ارسال کنند.

 
به عبارتي ديگر، اين قابليت جديد بسيار شبيه به کانال هاي اپليکيشن پيام رسان تلگرام است چراکه ادمين گروه تنها قادر است مطلب ارسال کند و ديگران هم فقط قادرند آن مطالب را بخوانند.
 
اين قابليت جديد به نام  Restricted Groups بوده و تنها در صورتي که ادمين گروه مذکور، فقط يک نفر باشد، قابل اجرا خواهد بود. بدين ترتيب، ادمين گروه قادر خواهد بود مطالب را ارسال و منتشر کند تا ديگر اعضاي گروه آنها را بخوانند. لازم به ذکر است که ساير اعضاي گروه نمي توانند پست ارسال کرده و يا حتي اظهار نظر کنند.
 
ادمين گروه مي تواند با روشن کردن قابليت Restricted Groups در تنظيمات واتس اپ، اين قابليت را فعال سازي کند و ديگر اعضاي گروه نيز در صورتي که خواستار برقراري ارتباط با ادمين باشند، مي توانند از طريق Message Admin button با وي در ارتباط باشند و اظهار نظر کنند.
 
در اينجا بايد گفت که اين قابليت جديد، براي بسياري از کاربران مفيد و کاربردي به شمار خواهد آمد چراکه بسياري از گروه هاي واتس اپ تنها به منظور اطلاع رساني در فضاي مجازي تشکيل و ساخته شده‌اند، بنابراين اظهار نظر، چت و مکالمات اعضاي گروه مي تواند موجب سردرگمي و اغتشاش در گروه شود.
 
براساس گزارش‌هاي رسمي منتشر شده توسط واتس‌اپ، اين اپليکيشن پيام رسان داراي حدود ۱.۲ ميليارد کاربر در سراسر جهان است و از محبوبيت بسياري در ميان کاربران اينترنتي برخوردار است. شرکت فيس‌بوک با در اختيار گرفتن و تصاحب شرکت واتس‌اپ در سال ۲۰۱۴،  ۱۹ ميليارد دلار کسب کرد و از آن زمان تاکنون نيز با معرفي و افزودن قابليتهاي جديد بدنبال جذب و حفظ طرفداران اين پيام رسان محبوب بوده است.
 
اين قابليت جديد هم اکنون به صورت نسخه آزمايشي (بتا ورژن) براي تمامي گوشي هايي با سيستم عامل اندرويد و iOS موجود و قابل دسترسي است.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .