8 تنظيم براي اندرويد که همين حالا بايد انجام دهيد

يكشنبه 15 بهمن 1396

سيستم عامل اندرويد ويژگي هاي بسيار زيادي دارد که به صورت پيش فرض فعال نيستند، اگر از کاربران سيستم عامل اندرويد هستيد و به افزايش امنيت، کارايي و کيفيت گوشي خود اهميت مي دهيد اين آموزش مناسب شما است. در ادامه با ماي ترفند همراه باشيد.

  • 1به گزارش اپليکيشن ايراني،  محتواهاي حساس را در زماني که گوشي قفل است مخفي کنيد

از اندرويد ۵.۰ به بعد اندرويد اين اجازه را به کاربران داد تا بتوانند بيشتر با بخش نوار اعلان گوشي در تعامل باشند و آن را شخصي سازي کنند. در واقع پس از اين آپديت اندرويد، مي توانيد نوتيفيکيشن ها را زماني که صفحه قفل است نمايش ندهيد و از ديد عموم مخفي نگه داريد.
 
مديريت اعلان هاي اندرويد
 
ابتدا بايد تلفن همراه تان را به کمک يکي از روش هاي الگو، پين يا اثر انگشت امن کنيد.
 
به Settings > Notifications برويد.
روي آيکون چرخ‌دنده که در بالا سمت راست قرار دارد کليک کنيد.
روي گزينه On the lock screen کليک کنيد.
سپس گزينه Hide sensitive notification content را انتخاب کنيد.
پس از انجام اين کار به جاي نمايش اطلاعات عبارت «content hidden» نمايان خواهد شد، براي نمايش اطلاعات نوتفيکيشن بايد گوشي را از حالت قفل خارج کنيد.
 
لطفا توجه داشته باشيد که روش بالا براي برخي از مدل گوشي ها است و ممکن است در مدل هاي ديگر کمي مراحل فرق کند به عنوان مثال ما براي تبلت گلکسي تب S2 (اندرويد ۷) از مسير Settings > Notifications استفاده کرديم و سپس روي برنامه اي که مي خواهيم اعلان هاي آن در حالت قفل صفحه نمايش داده نشود ضربه زديم، در پنجره باز شده گزينه On lock screen را انتخاب کرديم و در نهايت Hide content را انتخاب کرديم.
 
تبليغات را غيرفعال کنيد
همانطور که مطلع هستيد سيستم عامل اندرويد متعلق به گوگل است، ممکن است براي شما هم پيش آمده باشد زماني که درباره يک کالا يا موضوع در گوگل جستجو مي کنيد، تبليغ آن را در تلفن همراه خود حين مرور يا داخل برنامه ها مشاهده کنيد. ممکن است برخي از افرادي که به حريم خصوصي خود حساس هستند اين نوع تبليغات براي‌شان آزار دهنده باشد.
 
براي غيرفعال کردن دسترسي اين نوع تبليغات از مسير زير اقدام کنيد:
 
تبليغات گوگل در سيستم عامل اندرويد
 
به تنظيمات يا Setting برويد.
سپس به Google > Ads برويد.
گزينه Opt out of Ads Personalization را فعال کنيد.
قفل خودکار صفحه نمايش را فعال کنيد
در صورتي که شما تعيين کنيد پس از گذشت چند ثانيه صفحه نمايش شما براي ذخيره انرژي خاموش شود، فقط صرفا صفحه نمايش شما خاموش خواهد شد و ممکن است برخي از افراد سودجو به گوشي شما نفوذ پيدا کنند و اطلاعات شما به خطر بي‌افتد. براي اين که همزمان با خاموش شدن صفحه نمايش، گوشي تان نيز قفل شود مراحل زير را انجام دهيد.
 
ابتدا از مسير Settings > Security > Automatically lock برويد.
گزينه Immediately انتخاب کنيد.
در همان صفحه گزينه Power button instantly locks را فعال کنيد.
لطفا توجه داشته باشيد ممکن است اين تنظيمات در گوشي شما فرق داشته باشد ولي معمولا راه ها يکسان است. با کمي تلاش مي توانيد مسير را پيدا کنيد.
 
ويژگي Doze را براي برنامه هاي برگزيده غيرفعال کنيد
از اندرويد ۶ يک ويژگي جالب به نام Doze معرفي شد که کمک زيادي براي افزايش عمر باتري شما مي کند. در واقع روش کار اين ويژگي به اين شکل است در صورتي که گوشي را به مدت زيادي بيکار بگذاريد و از آن استفاده نکنيد بالاجبار برنامه هايي که حتي اجازه استفاده در پس زمينه دارند را غيرفعال مي کند و ميزان مصرف انرژي بسيار کم مي شود.
 
اما گاهي نياز داريد که براي برخي از برنامه ها همانند دانلود منيجرها يا… برنامه هاي ديگر اين ويژگي را غيرفعال کنيد.
 
ويژگي Dmoz اندرويدبه Settings > Battery برويد.
روي دکمه سه‌نقطه ضربه بزنيد.
گزينه Doze and app hibernation را انتخاب کنيد.
برنامه اي که مي خواهيد  غيرفعال شود را پيدا کنيد و با ضربه زدن روي آن، Doze را غيرفعال کنيد.
نکته: برنامه هايي که واقعا نياز داريد را انتخاب کنيد زيرا اين کار باعث تخليه سريع تر باتري شما خواهد شد.
 
رديف شماره را در کيبرد Gboard فعال کنيد
مطلب پيشنهادي:
با تلگرام X سرعت نور را تجربه کنيد؛ ويژگي هاي تلگرام X
 
12 بهمن 1396
اگر در حين تايپ با گوشي زياد از اعداد استفاده مي کنيد پيشنهاد مي کنيم نوار اعداد را به صورت دائم در بالاي کيبرد فعال کنيد که مجبور نباشيد به صورت مدام بين اعداد و حروف جا به جا شويد.
 
کيبرد Gboard
 
براي فعال سازي مراحل زير را انجام دهيد:
 
به محيط متني برويد تا کيبرد لود شود.
روي آيکون اموجي نگه‌داريد و سپس گزينه Gboard keyboard settings را انتخاب کنيد.
سپس گزينه Preferences را انتخاب کنيد.
در انتها Number row را فعال کنيد.
با فعال کردن اين گزينه سرعت تايپ شما در موبايل افزايش مي يابد.
 
ويژگي Instant Apps را فعال کنيد
اين ويژگي بسيار جالب و کاربردي است در واقع شما بدون نياز به نصب يک برنامه مي توانيد از آن استفاده کنيد و در صورتي که راضي بوديد آن را به صورت کامل نصب کنيد. اين کار باعث صرفه جويي در زمان مي شود و بسياري از کاربران از آن استقبال کرده اند.
 
 
 
براي فعال سازي اين ويژگي مسير زير را دنبال کنيد:
 
به Settings > Google برويد.
گزينه Instant Apps را فعال کنيد.
سپس تائيد کنيد.
همانطور که در تصوير بالا مي بينيد در گوگل پلي، کنار برخي از برنامه ها يک دکمه به نام Try Now اضافه شده، با انتخاب آن دکمه مي توانيد در لحظه از برنامه استفاده کنيد. لازم به ذکر است که در حال حاضر فقط ۵ برنامه BuzzFeed, NYTimes, RedBull TV, OneFottball, و ShareTheMeal از اين ويژگي بهره مي برند.
 
نوار آدرس (Address Bar) اينترنتي مرورگر کروم را به پايين منتقل کنيد
اگر از يک گوشي بالاي ۴.۵ اينچ استفاده مي کنيد احتمالا متوجه اين شده ايد که کار کردن با يک دست بسيار سخت است و معمولا انگشت به بخش هاي بالايي گوشي نمي رسد و اين آزاردهنده است. خوشبختانه در مرورگر کروم مي توانيد نوار آدرس را از بخش بالا به پايين منتقل کنيد و حين وبگردي از اين مشکل خلاص شويد.
 
مرورگر کروم در اندرويد
 
براي انتقال مراحل زير را انجام دهيد:
 
عبارت chrome://flags را در نوار آدرس کروم تايپ کنيد سپس اينتر بزنيد.
بخش Chrome Home پيدا کرده و آن را فعال کنيد (Enable) را انتخاب کنيد.
مجدد کروم را باز کنيد.
سپس کل برنامه هاي باز گوشي را ببنديد.
مجدد کروم را باز کنيد.
ممکن است نياز باشد چند باري کروم را باز و بسته کنيد تا اين ويژگي فعال شود ولي در نهايت نوار آدرس به پايين صفحه خواهد آمد.
 
ويژگي Developer Options را فعال کنيد
با فعال کردن اين بخش برخي از ويژگي هاي مخفي اندرويد براي شما فعال خواهد شد، همانطور که از نامش پيداست از ديدگاه اندرويد اين ويژگي ها مناسب برنامه نويس ها است.
 
به عنوان مثال مي توانيد موقعيت مکاني خود را تغيير دهيد، سرعت انيميشن هاي گوشي را کنترل کنيد و… موارد ديگر.
 
 
 
براي فعال سازي بايد به Setting برويد سپس به دنبال بخش About Phone/Tablet بگرديد و وارد شويد. به پايين بياييد و گزينه Build Number پيدا کنيد و چندباري پشت هم روي آن کليک کنيد. در نهايت بايد پيغام You are now a developer براي شما نمايان شود.
 
احتمالا الان که در حال خواندن اين مطلب هستيد از کاربران اندرويد هستيد، يکي از مشکلات زيادي که کاربران با آن دست و پنجه نرم مي کنند پر شدن حافظه دستگاه هاي اندرويدي است. در يک مقاله ديگر آموزش خالي کردن حافظه گوشي اندرويدي را به طور کامل توضيح داده ايم و پيشنهاد مي کنيم مطالعه کنيد.
 
شما از کدام ترفندهاي بالا استفاده کرديد؟ آيا براي شما کار آمد بودند؟ اگر پيشنهاد بهتري براي افزايش کارايي سيستم عامل اندرويد داريد در بخش نظرات همين پست با ما در ميان بگذاريد.
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .