رشد 7.3 درصدي بازار جهاني تلفن همراه تا پايان سال ۲۰۱۳

جمعه 15 شهريور 1392
رشد 7.3 درصدي بازار جهاني تلفن همراه تا پايان سال ۲۰۱۳

توليدکنندگان تلفن‌همراه پيش‌بيني کرده‌اند تا پايان سال جاري ميلادي 1.8 ميليارد گوشي وارد بازار جهاني شود. اين رقم تا سال ۲۰۱۷ ميلادي به 2.3 ميليارد دستگاه گوشي مي‌رسد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني به نقل از سلولار – نيوز، درخواست فزاينده بازار جهاني براي خريد گوشي‌هاي هوشمند در مناطق مختلف جغرافيايي عامل اصلي اين رشد خواهد بود و بر اين اساس پيش‌بيني مي‌شود که تا پايان سال جاري ميلادي بيش از يک ميليارد دستگاه گوشي هوشمند در جهان فروخته شود.

بازار جهاني تلفن‌همراه تا پايان سال 2013 ميلادي رشد سالانه 7.3 درصدي را پيش‌روي خود خواهد ديد که اين رقم براي سال 2012 ميلادي 1.2 درصد گزارش شده بود

مرکز تحقيقاتي IDC اطلاعات ياد شده را در گزارش جديد خود با نام بررسي فصلي بازار جهاني تلفن‌همراه منتشر کرده است.

در اين گزارش آمده است که اين بازار در گستره جهاني طي سال 2013 ميلادي بيش از پيش‌بيني‌هاي قبلي رشد خواهد داشت که اين جريان به دنبال رونق بازارهاي نوظهور و گوشي‌هاي هوشمند با قيمت کمتر از 200 دلار در نيمه نخست سال جاري ميلادي صورت گرفته است.

مرکز تحقيقاتي IDC پيش‌تر اعلام کرده بود که امسال بازار جهاني تلفن‌همراه رشد 5.8 درصدي را پيش‌روي خود خواهد ديد. توليدکنندگان تلفن‌همراه پيش‌بيني کرده‌اند که تا پايان سال جاري ميلادي بيش از 1.8 ميليارد گوشي وارد بازار جهاني شود که اين رقم تا سال 2017 ميلادي به 2.3 ميليارد دستگاه گوشي مي‌رسد.

طي سال جاري ميلادي ميزان عرضه گوشي‌هاي هوشمند در جهان با رشد 40.0 درصدي نسبت به سال قبل به يک ميليارد دستگاه خواهد رسيد. پيش‌بيني شده است که در سال 2017 ميلادي 1.7 ميليارد دستگاه گوشي هوشمند وارد بازار جهاني شود.


منبع : فارس
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .