رمز يک بار مصرف به زودي براي تمام بانک ها ارايه مي شود

سه شنبه 19 شهريور 1392
رمز يک بار مصرف به زودي براي تمام بانک ها ارايه مي شود

به گفته مديرعامل شرکت جيرينگ به زودي با همکاري شرکت خدمات انفورماتيک روي بستر سيم کارت هاي همراه اول براي کليه بانک ها سرويس رمز يک بار مصرف را ارايه مي کنيم.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، عليرضا طلوع با بيان اينکه در صورتي که اين سرويس راه اندازي شود مشترکان همراه اول براي استفاده از رمز يک بار مصرف ديگر نيازي به استفاده از چند توکن براي بانک هاي مختلف ندارند و در يافت رمز يک بار مصرف براي  تمامي بانک ها بر روي يک سيم کارت امکان پذير مي شود.

وي با اشاره به اينکه جيرينگ يک سال پيش در خصوص راه اندازي اين سامانه با بانک ملي تا مرحله قرارداد پيش رفته بود گفت: متاسفانه بنا به دلايل نا مشخص اين قرارداد در آن زمان اجرايي نشد.

وي درباره مزاياي استفاده از سرويس رمز يک بار مصرف بر بستر تلفن همراه گفت: استفاده از اين سامانه نه تنها موجب حذف هزينه هاي ناشي از واردات توكن(OTP) براي بانك ها و مشتريانشان مي شود بلکه از خروج ارز از کشور نيز جلوگيري مي کند.

وي افزود: با عملياتي شدن اين سامانه مشتريان به راحتي خواهند توانست با استفاده از يك كد واحد براي كليه بانك ها، به سرور مركزي وصل شده و با ارايه پين كد خود رمز يك بار مصرف دريافت كنند و اين به مشتري کمک مي کند در هر لحظه از شبانه روز در هر نقطه اي که قرار دارد به اين سرويس دسترسي داشته باشد.

مديرعامل جرينگ در خصوص تعرفه استفاده از اين سرويس براي مشترکان همراه اول گفت: اين موضوع در دست بررسي است و هنوز تعرفه اي نهايي نشده است اما با توجه به فضاي رقابتي که وجود دارد قطعا مبلغي تعيين مي شود که بسيار پايين تر از خريد توکن براي توليد رمز يک بار مصرف است.

طلوع افزود: به اين ترتيب مشترکان همراه اول در كنار ساير قابليت هاي گوشي هاي همراه خود از امكان جديدي در مسير افزايش امنيت استفاده از بانكداري الكترونيكي برخوردار مي شوند.

وي در خصوص نحوه ثبت نام اين سرويس براي مشترکان گفت: با توجه به اهميتاحراز هويت در اين سامانه، مشترکان همراه اول بايد يک بار به بانک مورد نظر خود مراجعه کنند و پس از پر کردن فرم هاي مربوطه و احراز هويت توسط کارکان بانک رمز ورود به سيستم به آنها ارايه خواهد شد.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .