معرفي سيستم‌عامل سيمبيان آنا

پنجشنبه 11 مهر 1392
معرفي سيستم‌عامل سيمبيان آنا

در اين مطلب سعي داريم تا امکانات Symbian Anna را معرفي کينم؛ سيمبيان آنا مرورگر سريع‌تري دارد، تايپ متن در آن بسيار بهتر شده و از آيکون‌هاي جديدتري برخوردار است؛ براي بررسي جزئيات بيشتر با ما همراه باشيد.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني،  در اين نسخه سيستم‌عامل سيمبيان از آخرين و جديدترين نسخه Ovi Maps استفاده شده است. از ماه‌هاي آتي کاربران نوکيا N8، نوکيا C7، نوکيا C6-01 و نوکيا E7 نير مي‌توانند به اين نسخه دسترسي داشته باشند. بارزترين و نمايان‌ترين ويژگي Symbian Anna آيکون‌هاي جديد آن است.

تايپ متن هم بهتر شده است: يک صفحه‌کليد QWERTY افقي عالي نيز براي اين کار تعبيه شده و صفحه‌نمايش به گونه‌اي طراحي شده است که هنگام تايپ متن در صفحات وب، امکان مشاهده برنامه‌هاي کاربردي نيز وجود دارد. بنابراين هيچ چيز از چشم کاربر پنهان نمي‌شود.

 

مرورگر نيز کارايي سريع‌تري دارد و استفاده از آن راحت‌تر است.

استفاده از گالري عکس نيز بهتر شده است.

 

 

اين نسخه به روزشده از امکان ارسال پيام فوري با Microsoft Communicator Mobile و بهبود در ايميل براي کاربران تجاري برخوردار است که پشتيباني از درخواست جلسه کامل و امکان کدگذاري سخت‌افزاري سريع بخشي از آن است.

برخي از نسخه‌هاي برنامه‌هاي کاربردي که در Symbian Anna هستند عبارتند از:

مرورگر پيشرفته (نسخه 7/3): پيشرفت زياد در رابط کاربري لمسي؛ شامل نوار ثبت URL، نمايان بودن کليد Go Back (بازگشت)، کليدهاي نوار ابزار بزرگ‌تر، گزينه جست‌وجو در نوار آدرس، قابليت پاسخ‌دهي بهتر به کاربر، راهبري سريع‌تر در History (صفحاتي که قبلا باز شده‌اند) و بارگذاري صفحات، صفحه‌نمايش با قابليت تقسيم‌بندي به صفحات جداگانه و به همراه صفحه‌کليد QWERTY

Ovi Maps (نسخه 3/06): جست‌وجوي هوشمندتر، امکان به اشتراک‌گذاشتن مکان‌ها از طريق ايميل و SMS و با دوستاني که گوشي‌هايي غير از نوکيا دارند.

امکانات لازم براي برنامه‌نويسان:

Flashlite 4

Java Runtime 2.2

Qt Mobility 1.1

Qt 4.7

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .