خداحافظي با سيمبين و ميگو

پنجشنبه 18 مهر 1392
خداحافظي با سيمبين و ميگو

در پي واگذاري نوکيا به مايکروسافت، اين شرکت فنلاندي رسما اعلام کرد که تا پايان سالجاري ميلادي سيستم‌عامل مي‌گو و سيمبين را از برنامه‌هاي خود حذف مي‌کند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، پس از مهاجرت نوکيا به ويندوزفون، اين شرکت فنلاندي تصميم گرفت تا استفاده از Symbianو Meegoرا کنار بگذارد و پس از تصاحب اين شرکت توسط مايکروسافت، نوکيا به شکل رسمي اعلام کرد که سيمبيان و مي‌گو از برنامه‌هاي اين شرکت حذف خواهد شد.

چند سال پيش، نوکيا توسعه نرم‌افزاري سيمبيان را به شرکت Accentureواگذار کرد، به اين ترتيب، اين شرکت فنلاندي خود نرم‌افزار‌هاي مربوط به اين پلات‌فورم را توليد نمي‌کرد و اين وظيفه به Accentureمحول شده بود. اين شرکت نيز خبر از پشتيباني از سيمبين تا سال 2016 داده بود. اما ايميلي از نوکيا به کارکنانش، همه اين تصميم‌ها و برنامه‌ها را نقش بر آب کرد. چراکه نوکيا در اين ايميل، رسما از عدم پشتيباني از سيمبين و ميگو پرده برداشت و ارايه هرگونه به‌روزرساني نرم‌افزاري براي سيمبيان و ميگو را از طريق فروشگاه نوکيا منتفي اعلام کرد.

بر اين اساس، از اول ژانويه 2014 مصادف با 11 دي‌ماه، توسعه دهندگان اين دو پلتفرم، ديگر قادر به توسعه و نشر نرم‌افزارهاي خود در فروشگاه‌هاي نوکيا نخواهند بود.

گزارش‌ها حاکي است، نوکيا اين اقدام خود را به منظور تمرکز بيشتر روي سري Ashaو Windows Phoneگرفته است. البته مي‌توان ادامه‌ حيات Ashaرا به‌خاطر قيد نام آن در قرارداد با مايکروسافت دانست که مايکروسافت را متعهد به ادامه‌ توليد آن کرده است.

تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .