دقت نمايشگر آيفون 5S از Galaxy S III سامسونگ کمتر است

سه شنبه 07 آبان 1392
دقت نمايشگر آيفون 5S از Galaxy S III سامسونگ کمتر است

اگرچه iPhone 5S و iPhone 5C اپل از بهترين محصولات موجود در بازار محسوب مي‌شوند، اما اين دو گوشي در زمينه دقت نمايشگر لمسي از گوشي هوشمند قديمي سامسونگ يعني Galaxy S III در سطح پايين‌تري قرار دارند.

  • 0به گزارش اپليکيشن ايراني، در دنياي فناورانه امروزي محصولات جديد معمولا به عنوان ابزارهاي بهتر نسبت به مدل قبلي وارد بازار مي‌شوند و کاربر به اين نتيجه مي‌رسند که دستگاه‌هاي جديد از محصولات قبلي بهتر هستند. اما بايد گفت که اين جريان در واقعيت اندکي متفاوت است.

اگرچه دو گوشي هوشمند iPhone 5S و iPhone 5C اپل که به تازگي عرضه شده‌اند از بهترين محصولات موجود در بازار محسوب مي‌شوند، اما کارشناسان به اين نتيجه رسيده‌اند که اين دو محصول در زمينه دقت نمايشگر لمسي از گوشي هوشمند قديمي سامسونگ يعني Galaxy S III در سطح پايين‌تري قرار دارند.

اين خبر ممکن است براي طرفداران گوشي‌هاي هوشمند اپل چندان خوشايند نباشد. اما اين ادعا بدون بررسي‌هاي علمي اعلام نشده است و کارشناسان با انجام آزمايش‌هاي مختلف به اين نتيجه رسيده‌اند.

آزمايش‌هاي لازم براي تفاوت ميان دقت نمايشگر اين گوشي‌هاي هوشمند را شرکت فنلاندي OptoFidelity انجام داده است که در زمينه بررسي و ارزيابي سيستم‌هاي خودکار، به خصوص سيستم‌هاي تصويري و ديداري از جمله نمايشگرهاي لمسي تخصص فراوان دارد.

بررسي‌هاي اين مرکز نشان داد که دقت نمايشگر گوشي‌هاي هوشمند iPhone 5S و iPhone 5C به طور يکسان بد است. کاهش دقت نمايشگر مدل‌هاي جديد گوشي هوشمند اپل در اطراف لبه نمايشگر و همچنين قسمت بالاي آن بيشتر به چشم مي‌خورد.

اما در بخش ديگر، گوشي هوشمند Galaxy S III سامسونگ به صورت يکپارچه در بخش‌هاي مختلف دقت يکسان دارد و با مشکلي مواجه نمي‌شود.

البته بايد گفت که دقت نمايشگر Galaxy S III سامسونگ در همه بخش‌ها کاملا مطلوب نيست و مانند دو مدل جديد آيفون در نزديکي نمايشگر با مشکلاتي مواجه مي‌شود. اما در نمايشگر اين گوشي سطح بيشتري با دقت کامل عمل مي‌کند.

همچنين گفته شده است که در زمينه استفاده از صفحه‌کليد مجازي گوشي هوشمند Galaxy S III از دو مدل جديد آيفون بهتر عمل کرده است و کاربران با دقت بيشتر تايپ‌هاي مورد نظر خود را انجام داده‌اند.


منبع : اندرويدکاميونيتي
تا کنون نظری ثبت نشده است . شما میتوانید اولین نفر باشد .